KALENDARIUM PODNOSZENIA CIĘŻARÓW

NA TERENIE HRUBIESZOWSKIM

Opracował – Marek Ambroży Kitliński


 

 

1947 - działa Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS w Hrubieszowie (4 koła w powiecie hrubieszowskim), która przeprowadzała m.in. konkursy siłacza wiejskiego



1953 - przeprowadzano konkurs na siłacza wiejskiego, które polegało na wyciskaniu ręką ciężarka 25 kg., kto więcej razy



1955 – Zarząd Powiatowy LZS powołuje klub sportowy LZS Hrubieszów m.in. z sekcją podnoszenia ciężarów, trenerem zostaje nl wf z LO w Hrubieszowie mgr Dariusz Świech



1956 - w Hrubieszowie odbył się I krok w podnoszeniu ciężarów, zorganizowany przez Powiatowy LZS, wygrali: kogucia Jan Kamys 165 kg, piórkowa Jerzy Zabłocki 185 kg (rekord województwa lubelskiego LZS), lekka Franciszek Dudek 200 kg, średnia Wacław Moniak 220 kg. Obowiązywał wówczas trójbój, składający się z wyciskania stojąc, rwania i podrzutu. Trenerem w LZS Hrubieszów i jednocześnie zawodnikiem był nl wf z LO w Hrubieszowie Dariusz Świech.



1956 - 19 lutego podczas Mistrzostw Województwa w PC w Krasnymstawie, najlepsze miejsca zajęli: 1. Moniak Wacław w lekkociężkiej 65+65+85 = 215 kg, 4. Zabłocki Jerzy w piórkowej 52,5+52,5+72,5=177,5 kg, 6. Dudek Franciszek w lekkiej 57,5+57,5+80=195 kg, drużynowo LZS Hrubieszów zajął 6 miejsce.



1956 - 11 marca rozegrano korespondencyjne drużynowe zawody pc, indywidualnie wygrali: kogucia J. Kamys 52,5+45+65=162,5 kg, piórkowa Litwiński Kazimierz 62,5+57,5+75=195 kg, lekka Świech Dariusz 65+72,5+90=227,5 kg, średnia Fabrycki Edward 65+60+82,5 kg=207,5 kg, półciężka Strycharz Piotr 57,5+57,5+70=185 kg, lekkociężka Bogowski Jerzy 60+55+75=190 kg, ciężka Krasnopolski Jan 52,5 kg+55+70=177,5 kg.



1956 - w III Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego rozegranych 16/17 marca w Lublinie, wysokie miejsca zajęli: średnia 3. Moniak Wacław 245 kg, 3. Krasnopolski Jan ciężka 140kg, 5. Świech Dariusz półciężka 210 kg.



1956 – 15 kwietnia Maurycy Mikita uzyskuje III klasę sportową w trójboju olimpijskim, w wadze koguciej, wynikiem 162,5 kg, tym wynikiem zostaje Mistrzem Powiatu



1956 - Rekordy Powiatu do 15 kwietnia posiadali: kogucia Kamys Jan 167, 5 kg, piórkowa Litwiński 195 kg., lekka Świech Dariusz 227,5 kg, średnia Moniak Wacław 222,5 kg., półciężka Strycharz Piotr 195 kg, lekkociężka Bogowski Jerzy 192,5 kg, ciężka Krasnopolski Jan 185 kg;



1956 - Litwiński Kazimierz w wadze lekkiej był 2-gi w zawodach o puchar GKKF w dn. 20 maja, z wynikiem 190 kg.



1956 - 20 grudnia w Lublinie w wadze półciężkiej D. Świech uzyskując 237,5 kg w trójboju był 2.



1956 - W grudniu odbył się mecz pc Lublin – reprezentacja województwa lubelskiego, w barwach reprezentacji 2. Moniak 237,5 kg (70+72,5+95).



1957 - w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego: waga średnia 3. Moniak Wacław 245 kg; ciężka 3. Krasnopolski Jan 142,5 kg;



1957 - 16/17 marca w Lublinie odbyły się III Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, wyniki: waga średnia 3. Moniak Wacław 75+72,5+97,5=245 kg, półciężka Świech Dariusz 60+70+80=210 kg, ciężka 3. Krasnopolski Jan 0+62,5+80=140 kg.



1957 - w Pucharze Miast - lekka 1. Litwiński LZS Hr. 57,5+57,5+75=190 kg.



1958 - 19 stycznia, podczas Mistrzostw Okręgu ciężarowcy LZS Hrubieszów osiągnęli wyniki: półciężka Ludwik Witkowski 195 kg, ciężka Wacław Szczepański (obaj z LZS Mienian) 237,5 kg,



1958 – 20 kwietnia podczas Mistrzostw Województwa - 1. lekkociężka Jan Krasnopolski LZS Mieniany 197,5 kg (55+67,5+75);



1958 - w korespondencyjnych mistrzostwach Okręgu o nagrodę Rady Wojewódzkiej LZS w Lublinie 2. LZS Mieniany 28 pkt. (1. LZS Ruda Huta). Indywidualnie wygrał Szczepański w wadze ciężkiej 237,5 kg.



1958 - w Zamościu odbył się Rejonowy Konkurs Siłacza Wiejskiego, najlepsze miejsca: 3. Białosiewicz w wadze lekkiej, podniósł 27 razy, 5. Witkowski półciężka 25, 6. Bronicki lekkoacięzka 7 razy (sztanga była coraz cięższa po 5 kg).



1959 - 26 lutego odbyły się Okręgowe Mistrzostwa, LZS Hrubieszów drużynowo zajął IV miejsce (1. LZS Ruda Huta). W wadze lekkociężkiej Wacław Szczepański zdobył wicemistrzostwo wynikiem 242,5 kg,



1959 - w marcu w Hrubieszowie odbyły się zawody w podrzucie wygrali: kogucia Julian Sawicki (Dziekanów) 40 kg, lekka Tadeusz Moniak Grom 62,5 kg, średnia Czesław Szewczyk (Metelin) 75 kg, półciężka Ludwik Witkowski 85 kg, lekkociężka Jan Branicki (obaj Hostynne) 55 kg.



1959 - w maju w Radzyniu Podl. Wacław Szczepański w wadze ciężkiej uzyskał 250 kg.



1959 - Hrubieszów w konkursie „Siłacz wiejski” organizowanym przez RG LZS w Warszawie zajął w województwie 1 miejsce i 2-gie na szczeblu centralnym.



1961 - w Maju zorganizowano święto sportu wiejskiego, próbowano również sił w wyciskaniu ciężarka.



1962 - podczas mistrzostw okręgu 25 marca w Zamościu, szarfę mistrza w wadze lekkiej zdobył Paweł Gil z LZS Hrubieszów wynikiem 265 kg w trójboju (90+70+105 kg).



1963 - w konkursie „Siłacz Wiejski” w punktacji międzypowiatowej Hrubieszów zajął 1 miejsce w województwie.



1963 – w sekcji pc w LZS Hrubieszów zajęcia treningowe prowadził społecznie, szkoleniowiec Wacław Moniak, drużyna zaczyna startować w lidze okręgowej



1966 – rozpoczęła działalność nowa sekcja w LZS Turkowice, pod kierunkiem miejscowego nauczyciela wf Leona Wodzińskiego



1966 – 16 stycznia rozegrano w Turkowicach Mistrzostwa Powiatu, (startowało 17 osób) wygrali: kogucia A. Kuśmirek 172,5 kg, piórkowa Zenon Majewski 180 kg, lekka Marian Troszczyński 235 kg, średnia Zbigniew Pyszniak (wszyscy LZS Hrubieszów) 222,5 kg, półciężka Roman Suwała LZS Turk. 205 kg. Były to rekordy powiatu juniorów.



1966 - Hrubieszowscy zawodnicy do zawodów przygotowywali się w baraku za starą apteką (tam było biuro LZS), w domu u Kuśmirków, Troszczyńskich lub na podwórku u autora tego opracowania. W użyciu były te sztangi, które znajdują się obecnie w prowizorycznej siłowni pod trybunami na Hali HOSiR.



1966 – w Hrubieszowie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego, Hrubieszowscy zawodnicy bez sukcesów.



1966 - 02/03 lipca w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Okręgu w sześcioboju PC, drużynowo LZS Hrubieszów zajął 5 miejsce (1. Lublinianka) a indywidualnie w wagach koguciej i piórkowej zdobyli tytuły vicemistrzów: Andrzej Kuśmirek 1828 kg i Zenon Majewski 2713 kg.



1967 - w lidze okręgowej, rozegranej 12 lutego w Tomaszowie Lub., LZS Hrubieszów zajął 4 miejsce 1227,5 kg. (1. LZS TM Tomaszów 1915 kg)



1967 - w Mistrzostwach Powiatu, 1 miejsca zdobyli: Andrzej i Mirosław Kuśmirkowie, Zenon Majewski (wszyscy Zieloni Hr.), Wiesław Kapusta, Edward Skubis (LZS PTR Turkowice, Jarosław Zaburda Zieloni, 2. Marek Kitliński w wadze średniej 212,5 kg.



1967 - w Tomaszowie L. rozegrano Wojewódzką Spartakiadę Młodzieży, startowało 12 powiatów, drużynowo: 1. pow. Zamojski 2110 kg, 8. Hrubieszów 982,5 kg.



1967 - trenerem sekcji zostaje aktywny zawodnik, instruktor, zaledwie 18 – letni Zenon Majewski



1968 – 24 marca w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Okręgu Juniorów, w wadze koguciej 2. Bolesław Prochacki LZS Hrubieszów wynikiem 227,5 kg.



1968 - Mistrzami Powiatu zostali: kogucia B. Prochacki LZS Kopyłów 225 kg., piórkowa Zenon Majewski LZS Hrubieszów 275 kg, lekka Ireneusz Laskowski LZS Strzyżów 225 kg, średnia Czesław Rogowski niestowarzyszony 240 kg, półciężka Jan Bernat LZS Janki 172,5 kg, ciężka Józef Wąsiel LZS Mircze 215 kg.



1968 - Mistrzostwa Powiatu LZS: J. Prochacki, B. Prochacki, Marian Szyper, Zbigniew Pawłoś, Szpunar, Stanisław Poziomkowski, Jarmuszkiewicz, J. Wąsiel.



1968 - 14 lipca w Zamościu mistrzem okręgu w sześcioboju sztangistów (rzut kulą przez głowę, 60 m., 5-skok obunóż z miejsca, rwanie i podrzut, pływanie 50 m.) w wadze koguciej został Bolesław Prochacki z LZS Hrubieszów wynikiem 1.754 pkt., Mirosław Kuśmirek uzyskał najlepszy wynik w pływaniu 41,6 sek.



1968 - w tabelach najlepszych sztangistów Lubelszczyzny za cały sezon: 7. B. Prochacki 227,5 kg w koguciej, 4. Zenon Majewski 290 kg w piórkowej.



1969 - 16 lutego w Biłgoraju, Józef Wąsiel z LKS „Świt” Hrubieszów zdobył szarfę mistrza okręgu juniorów LZS w wadze ciężkiej wynikiem 265 kg.



1969 – 2 marca w Turkowicach rozegrano Powiatową Spartakiadę, wygrali: piórkowa Szyper Marian 182,5 kg (60+50+72,5), lekka Pawłoś Zbigniew 227,5 kg (62,5+72,5+92,5), średnia Szpunar Lesław 205 kg (10+62,5+82,5), półciężka Poziomkowski Stanisław 280 kg (90+80+110), lekkociężka Stopa Andrzej 212,5 kg (62,5+65+85), musza Widzicki Jan (wszyscy PTR Turk.) 147,5 kg (42,5+45+60), ciężka Wąsiel Józef 270 kg (85+85+100), superciężka Skrzypiec Zbigniew 297,5 kg (102,5+90+105), kogucia Prochacki Bolesław wszyscy LKS Świt 242,5 kg (85+67,5+90), dr.: 1. LKS Świt Hr. 2. LZS PTR Turk., 3. LZS Dołhobyczów, 4. LZS Kopyłów, 5. LO Hrub., sędzia główny Józef Nowosad



1969 – Zbigniew Skrzypiec zdobywa brązowy medal podczas Mistrzostw Polski LZS w wadze superciężkiej, był to pierwszy medal sekcji pc w zawodach centralnych



1969 – Zbigniew Skrzypiec zajmuje 8 miejsce w wadze superciężkiej podczas VIII Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży



1969 - w tabelach 10-ciu najlepszych za cały sezon znaleźli się: kogucia 6. Bolesław Prochacki 250 kg i superciężka 3. Zbigniew Skrzypiec 332,5 kg obaj LZS Hrubieszów.



1970 - Z okazji „Dnia Olimpijczyka” w marcu PKKFiT w Hrubieszowie zorganizował wieczorek sportowy na którym ogłoszono wyniki plebiscytu na 10 najlepszych sportowców Powiatu Hrubieszowskiego za sezon 1969 oraz odbyła się „Zgaduj – zgadula” o tematyce sportowej z odczytaniem Apelu Olimpijskiego 2. Poziomkowski Stanisław la+pc, 8. Wąsiel Józef la+pc, pamiątkowe dyplomy oraz upominki wręczył przewodniczący PKKFiT w Hrubieszowie p. Lucjan Szeląg. Na wieczorku przygrywał zespół PDK „Pastele”



1970 - LKS” Świt” Hrubieszów w lidze okręgowej zajął 4 miejsce na 6 drużyn, 1. Lublinianka II, przed Wisłą Puławy.



1971 – 7 marca w Hrubieszowie POSTiW zorganizował Spartakiadę Powiatową, wygrali: piórkowa Marian Szyper PTR Turkowice 227,5 kg (72,5+70+85), lekka Warzecha Henryk 217,5 kg (65+65+87,5), średnia Trus Zbigniew 190 kg (55+55+80), lekkoaciężka Danilczuk Stanisław 250 kg (85+65+100) (wszyscy ZSMR Hr., półciężka Majewski Zenon 305 kg (100+90+115), ciężka Wąsiel Józef 300 kg (90+100+110) (obaj LKS Świt Hr., druż.: 1. ZSMR Hr., 2. LKS Świt, 3. PTR Turkowice, 4. LO Hr. , sędziowali: L. Kamiński-kier. Zaw., Skubis Edward – sędzia główny, Denesiuk Tadeusz, Drączkowski Lech, Lokajczyk Urszula, Zygmunt Warchulski, Edmund Lokajczyk, komunikat podpisał Kierownik POSTiW R. Szachno



1972 – 5 marca w Hrubieszowie odbyła się Powiatowa Spartakiada, wygrali: musza Dembicki Mirosław 120 kg (35+35+50), piórkowa Rybczyński Mirosław 190 kg (60+50+80), średnia Krupa Mieczysław 225 kg (70+65+90), lekkociężka Łagowski Ryszard (wszyscy ZSMR Hrub.) 215 kg (60+70+85), lekka Szendrak Jerzy LKS Świt 215 kg (75+65+75), półciężka Szychowski Krzysztof LO Hr. 245 kg (80+75+90). Drużynowo 1. ZSMR 242 pkt., 2. LO Hrub. 112 pkt., 3. LKS Świt 30 pkt. sędziowali: F. Skirski, Z. Majewski, Zb. Skrzypiec, L. Kamiński (s. Główny), T. Denesiuk, B. Prochacki, L. Drączkowski.



1972 – Stanisław Danilczuk pseud. „Wasyl” zostaje wicemistrzem województwa Lubelskiego Juniorów w kat. ciężkiej



1972 - Stanisław Danilczuk zostaje mistrzem województwa Lubelskiego Juniorów LZS w kat. ciężkiej i mistrzem Wojewódzkiej Spartakiady Młodzieży



1972 – kandydatem do Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Powiatu Hrubieszowskiego z sekcji PC był Danilczuk Stanisław, członek kadry juniorów zrzeszenia LZS w wadze ciężkiej



1972 – instruktor Zenon Majewski zostaje powołany do czynnej służby wojskowej, zarząd klubu likwiduje sekcję podnoszenia ciężarów



1974 – 09 czerwca, podczas Międzygminnego Święta Sportu w Werbkowicach rozegrano konkurencję podnoszenie ciężarka, wygrali: w kat. lekkiej Kazimierz Duliban, w średniej Mieczysław Tarnowski, w ciężkiej 16 – letni uczeń TM w Hrubieszowie Jerzy Łabański, który 17,5 kg odważnik podniósł 176 razy (wszyscy Werbkowice)



1974 – 22 września w Piotrowicach podczas Wojewódzkiego Gminnego Święta Sportu odbyło się Podnoszenie odważnika, w punktacji zespołowej Werbkowice uplasowały się na 3 miejscu z 331 podnoszeń w 4 kategoriach wagowych



1975 – instruktor Zenon Majewski próbuje reaktywować sekcję podnoszenia ciężarów, w wojsku systematycznie trenował, zdecydowanie poprawiając swoje rekordy życiowe



1983 - w marcu nauczyciel W-F – absolwent AWF W-wa, trener LA i instruktor P.C. przy Zespole Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Hrubieszowie, mgr Henryk Lebiedowicz ogłosił nabór do sekcji podnoszenia ciężarów. Zajęcia treningowe podjęło około 20 uczniów w/w szkoły, w siłowni zorganizowanej w piwnicy internatu szkolnego.



1983 - odbyły się w Hrubieszowie I „Igrzyska Olimpijskie”, w pc wygrali: do 52 kg Tarnawski Leszek 87,5; 56 kg Kasztelan Wojciech 95; 60 kg Kolenda Andrzej 95 kg; 67,5 kg Kamiński Ryszard 135 kg; 75 kg Rozkres Stanisław 145 kg; 82,5 kg Dziemiach Mirosław 205 kg; 90 kg Lebiedowicz Henryk 175 kg; 100 kg Kaniuga Stanisław 125 kg; 110 kg + Bajek Wiesław 155 kg. W/w wyniki to są w dwuboju, po wycofaniu wyciskania sztangi stojąc, pozostało rwanie i podrzut.



1983 – pod koniec roku trener zorganizował Mistrzostwa Miasta gdzie dużym talentem i możliwościami błysnęli: Leszek Tarnawski, Wojciech Kasztelan i Andrzej Lizun.



1984 - w lutym, zarząd klubu „UNIA” Hrubieszów podjął decyzję o przyjęciu sekcji do klubu i zatrudnieniu dotychczas pracującego społecznie trenera H. Lebiedowicza



1984 - w Hrubieszowie odbyły się II „Igrzyska Olimpijskie”, w pc wygrali: do 52 kg Tarnawski Leszek 112,5 kg; 56 kg Faike Mirosław 130 kg; 60 kg Urbaniak Adam 137,5 kg; 67,5 kg Sapieja Mirosław 152,5 kg; 75 kg Rozkres Stanisław 167,5 kg; 82,5 kg Cieślak Krzysztof 235 kg; 90 kg Czerniak Józef 2002,5 kg; 100 kg Polak Janusz 155 kg; 110 kg + Bajek Wiesław 160 kg;



1984 - w Wojewódzkiej Spartakiadzie Młodzieży, Unia zajęła I miejsce – drużynowo i sześć pierwszych miejsc indywidualnie, zajęli: kat. 52 kg Tarnawski Leszek , 56 kg Dziuba Roman, 60 kg Urbaniak Adam, 67,5 kg Sapieja Mirosław, 82,5 kg Rozkres Stanisław, 100 kg Polak Janusz



1984 - drużynowo zajęli I miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS



1985 - poprawa bazy sportowo – treningowej dzięki przychylności dyr. ZSMR mgr Zygmunta Tuczapskiego i H. Lebiedowicza



1985 - w Wojewódzkiej Spartakiadzie Młodzieży pierwsze miejsca zajęli: kat. 52 kg Tarnawski Leszek, 60 kg Kasztelan Wojciech , 75 kg Woźniak Marek, 100 kg Polak Janusz, 110 kg Kamiński Andrzej



1985 - Pięciu zawodników zakwalifikowało się na Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Rolniczych do Białegostoku gdzie największy sukces odniósł Leszek Tarnawski zajmując II miejsce w kat. 52 kg wynikiem 145 kg.



1985 - W mistrzostwach Polski LZS rozegranych w Biłgoraju III miejsce zajął w kat. 52 kg Świątkowski Adam.



1986 - I miejsce - drużynowe mistrzostwa województwa LZS



1986 - I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Wojewódzkich Juniorów do lat 20 i 6 zwycięstw indywidualnie



1986 - w Mistrzostwach Polski Szkół Rolniczych wystartowało 7 zawodników zdobyli 4 medale: dwa złote: Tarnawski Leszek i Świątkowski Adam, oraz dwa brązowe : Lizun Andrzej i Polak Janusz

Ponadto do najlepszych zawodników należy zaliczyć Wojciecha Kasztelana, Rutkowskiego Jerzego, Pietryczuka Mieczysława.



1986 – czołowy zawodnik sekcji Andrzej Lizun podejmuje studia na AWF Biała Podlaska.



1986 – w III Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 7. Kasztelan Wojciech i Trenerów 4. Lebiedowicz Henryk



1987 - Sekcja pracuje pod kierunkiem H. Lebiedowicza i Antoniego Czerniaka



1987 – Unia zajmuje V miejsce w finale krajowym III ligi w Gdańsku.



1987 - Leszek Tarnawski zajmuje VI miejsce w MP Juniorów w Suwałkach



1987 - 20/21 czerwca odbyły się uroczystości poświęcone 40 – leciu działalności klubu sportowego w Hrubieszowie, z kwiatami na cmentarz z sekcji pc udali się: Rutkowski, Zakrzewski, Maliński, w poczcie sztandarowym był Wojciech Kasztelan, przysięgę na sztandar składał W. Kasztelan i Leszek Tarnawski, Honorowe odznaki LZS otrzymało z pc 8 osób



1987 - Leszek Tarnawski zostaje V –ce mistrzem Polski LZS juniorów do lat 20.



1987 – w IV Plebiscycie na Najlepszych Trenerów Zamojszczyzny, 5. Lebiedowicz Henryk



1988 – ZSMR drużynowo w punktacji szkół zajmuje 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Rolniczych, indywidualnie złote medale zdobyli: L. Tarnawski, Marcin Zakrzewski,Krzysztof Malicki, natomiast srebrene: Wojciech Kasztelan i Grzegorz Pawełczuk



1988 – Leszek Tarnawski podejmuje studia na AWF w Białej Podlaskiej



1989 - I miejsce Unia drużynowo w Mistrzostwach Okręgu do lat 18



1989 - II miejsce Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Igrzyskach Centralnych Szkół Rolniczych.

Medaliści to: Złote - Mieczysław Pietryczuk , Piotr Woźniak, Srebrne - Robert Przykaza, Krzysztof Świątek, Sławomir Umer, Dariusz Krupa, Brązowy - Krzysztof Krupa



1990 – I miejsce ZSMR Hrubieszów na Mistrzostwach Polski Szkół Rolniczych, indywidualnie - Złoty: Piotr Woźniak, Srebrne: Janusz Wróblewski, Tomasz Warecki, Dariusz Krupa, Brązowe: Grzegorz Sienkiel, Mieczysław Pietryczuk



1990 - II Miejsce zdobył Grzegorz Sienkiel w kat. 56 kg w Mistrzostwach Polski LZS



1990 - udany start młodych ciężarowców „UNII” w zawodach drużynowych III ligi



1990 - wychowanek „Unii” Hrubieszów, Leszek Tarnawski zdobył pierwszy w historii AZS Biała Podlaska złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski, zajął też IV miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów



1990 – w VII Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 5. Woźniak Piotr



1990 – członkiem zarządu Unii zostaje wybrany Henryk Lebiedowicz, prezesem Bogusław Hołubik



1991 - I miejsce Unii drużynowo w Mistrzostwach Wojewódzkich LZS



1991 - awans do II ligi państwowej.

Autorzy sukcesu: Tadeusz Grelka, Piotr Woźniak, Tomasz Warecki, Tomasz Łaszkiewicz, Tomasz Pańko, Janusz Wróblewski, Grzegorz Sienkiel. Trenerzy: Henryk Lebiedowicz, Antoni Czerniak



1991 - Brązowy medal Piotra Woźniaka na Mistrzostwach Polski juniorów do lat 20



1991 - Grzegorz Sienkiel zostaje Mistrzem Polski LZS i zajmuje IV miejsce na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży



1991 – L. Tarnawski reprezentując AZS AWF Biała Podlaska wywalczył VI miejsce podczas Mistrzostw Polski Seniorów



1991 – w VIII Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 2. Woźniak Piotr, 3. Sienkiel Grzegorz i Trenerów 1. Lebiedowicz Henryk



1992 - Udany debiut w II lidze, X miejsce na 20 zespołów, w III lidze rezerwy XII miejsce na 30 zespołów, trenerzy: Henryk Lebiedowicz i Antoni Czerniak



1992 - Drużynowe Mistrzostwo Polski ZSMR wśród szkół, osiem medali na tych zawodach.

Złote: Grzegorz Sienkiel, Janusz Wróblewski, Tomasz Pańko, Piotr Woźniak, Paweł Szadowski, Srebrne: Tomasz Łaszkiewicz, Tomasz Warecki, Tadeusz Grelka



1992 - Mistrzostwa Polski LZS juniorów ,III miejsce drużynowo i pięć medali indywidualnie, .Srebrne: Tomasz Warecki, Dariusz Kiszka,Brązowe: Grzegorz Sienkiel, Tomasz Pańko, Tomasz Poninkiewicz



1992 – do Kadry Narodowej Juniorów zostali powołani: G. Sienkiel, T. Pańko



1992 - haniebna uchwała piłkarskiego zarządu „UNII” o zawieszeniu sekcji



1992 - Piotr Woźniak podejmuje studia na AWF Biała Podlaska.



1992 - społeczną pracę w sekcji podejmuje Leszek Tarnawski ,wychowanek Klubu, absolwent AWF Biała Podlaska



1992 – w Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 10. Woźniak Piotr



1993 - trudny rok w klubie ze względów materialnych dzięki ogromnemu poświęceniu i zaangażowaniu trenerów sekcja przetrwała i utrzymała się w II lidze



1993 - Złotą odznakę Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów otrzymał trener, działacz, nauczyciel wf, sędzia p. Henryk Lebiedowicz.



1994 - I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Okręgu seniorów i dziewięć medali indywidualnie



1994 - II miejsce ZSMR Hrubieszów w Mistrzostwach Polski Szkół Rolniczych w Więcborku, indywidualnie, Złote: Łaszkiewicz Tomasz, Greszeta Andrzej, Srebrne: Gnasiuk Marek, Sienkiel Grzegorz, Warecki Tomasz, Kasztelan Arnold, Kiszka Dariusz i Brązowe: Łaszkiewicz Krzysztof, Pańko Tomasz



1994 - w klasyfikacji drużynowej II ligi „UNIA” zajęła X miejsce a II zespół w III lidze XX miejsce, trenerzy to Antoni Czerniak i Leszek Tarnawski, Henryk Lebiedowicz wycofał się z pracy szkoleniowcy.



1994 - Studia na AWF Biała Podlaska podejmuje Tomasz Pańko



1994 – w XI Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 6. Łaszkiewicz Tomasz i Trenerów: 5. Czerniak Antoni



1995 - I miejsce w drużynowych Mistrzostwach Województwa LZS.



1995 - Mistrzostwa Polski LZS: Do lat 16:III miejsca Daniel Golec i Wojciech Kiełbasa, Do lat 18:

I miejsce Andrzej Greszeta



1995 - Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20, 4 miejsce Tomasz Łaszkiewicz, V miejsca Marek Gnasiuk i Dariusz Kiszka



1995 - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – srebrny medal zdobywa Andrzej Greszeta



1995 - Centralne Igrzyska Szkół Rolniczych w Suwałkach, udział brało 23 ciężarowców „UNII” uczniów ZSMR, zdobyli 7 medali, I miejsce w punktacji szkół i województw



1995 - Krzysztof Łaszkiewicz odchodzi z klubu, ponieważ podejmuje studia na AWF w Białej Podlaskiej



1995 – Unia zajmuje XV miejsce w punktacji końcowej II ligi



1995 – w XII Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 2. Greszeta Andrzej, 8. Sienkiel Grzegorz i Trenerów: 2. Czerniak Antoni



1996 - I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Okręgu juniorów i młodzików



1996 - na Mistrzostwach Polski Juniorów w Siedlcach Andrzej Greszeta zajmuje II miejsce a Marek Gnasiuk V-te



1996 - Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Dobryszycach, I miejsce ZSMR Hrubieszów i siedem medali indywidualnie



1996 - Mistrzostwa Polski LZS, drugie miejsca zajmują Wojciech Kiełbasa i Andrzej Greszeta



1996 - X miejsce „UNII” na koniec sezonu w II lidze



1996 - Tomasz Łaszkiewicz, brat Krzysztofa podejmuje naukę w Białej Podlaskiej



1996 - w XIII Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 2. Greszeta Andrzej i Trenerów 1. Czerniak Antoni



1997 – sekcja liczy 35 zawodników, trenujących w piwnicach ZSMR, przy dużym poparciu grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły



1997 - Andrzej Greszeta w Siedlcach zdobywa tytuł Mistrza Polski Juniorów i zostaje powołany Kadry Narodowej.



1997 - Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 Marek Gnasiuk zdobywa brązowy medal



1997 - Udział aż siedmiu zawodników klubu w ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, najlepsze miejsca: brązowy medal-Andrzej Chwedczuk, IV miejsce - Karol Sztucki, V miejsce - Wojciech Kiełbasa



1997 - Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Rolniczych we Wrocławiu. I miejsce ZSMR drużynowo wśród szkół i siedem medali indywidualnie.



1997 - Andrzej Greszeta, Duma Hrubieszowa, tak pisała prasa, reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Sewilli (Hiszpania) i zdobywa brązowy medal w kat. +108 kg wynikiem 320 kg.



1997 – A. Greszeta zajmuje IV miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów.



1997 - Na koniec sezonu LKS Unia zajmuje V miejsce w II lidze i 8 w III lidze.



1997 - Marek Gnasiuk podejmuje studia na AWF Biała Podlaska.



1997 – w XIV Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 1. Greszeta Andrzej, 5. Chwedczuk Andrzej. 7. Gnasiuk Marek i Trenerów 1. Czerniak Antoni, 2. Tarnawski Leszek



1998 - Andrzej Greszeta zostaje powołany do Kadry Polski seniorów, a Andrzej Chwedczuk do kadry juniorów.



1998 – na Mistrzostwach Polski LZS startuje 8 zawodników z Klubu, I miejsca zajęli: Andrzej Foks i Marek Bartecki



1998 - W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski wystartowało 9 zawodników.



1998 - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Marek Gnasiuk wychowanek „UNII” w barwach AZS AWF Biała Podlaska zajmuje II miejsce, Andrzej Greszeta III – cie



1998 - Andrzej Chwedczuk zdobywa tytuł Mistrza Polski do lat 20 w kat. 77 kg wynikiem 267,5kg., IV miejsce zajmuje Karol Sztucki, V-te Marek Bartecki, VII-me Wojciech Kiełbasa



1998 - MKS „UNIA” Hrubieszów awansuje do I ligi, jest to zasługa następujących zawodników: Kiełbasa Wojciech, Greszeta Andrzej, Chwedczuk Andrzej, Sztucki Karol, Wrzyszcz Paweł, Bobak Paweł, Bobak Grzegorz, Bartecki Marek, Florek Marcin, Trenerzy: A. Czerniak, L. Tarnawski, kierownik drużyny Henryk Lebiedowicz, dyr. ZS nr 1 Hrubieszów p. Andrzej Szkodziński. Z tej okazji odbyło się spotkanie z władzami Hrubieszowa , w którym m.in. uczestniczyli: Jarosław Woźniak – Burmistrz, Eugeniusz Paczała – Przewodniczący Rady Miasta, Zbigniew Dolecki – wiceburmistrz, Zdzisław Kossakowski - Starosta



1998 – w XV Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 4. Greszeta Andrzej, 5. Chwedczuk Andrzej i Trenerów egz. 3. Czerniak Antoni i Tarnawski Leszek



1999 - I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Województwa LZS i w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży



1999 - Mistrzostwa Polski do lat 20 w Ostrowi Mazowieckiej - X miejsce drużynowo, indywidualnie: IV miejsce A. Chwedczuk, V-te M. Bartecki, IV-te K.Sztucki, VIII-me Paweł Wrzyszcz



1999 - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Puławach, sukces Unii, drużynowo V miejsce w Polsce,

indywidualnie: II miejsce Andrzej Foks, III-cie Artur Psionka, VII-me Grzegorz Robak



1999 - Igrzyska LZS w Kielcach, I miejsce Karol Sztucki , III-cie Marek Bartecki; Mistrzostwa Polski LZS do lat 18-tu, II miejsce A. Psionka; Złota sztanga i M. Polski LZS w Nowym Dworze Gdańskim, I miejsce Artur Psionka, II-gie Karol Sztucki, III-cie Andrzej Chwedczuk , V-te M. Bartecki



1999 - I miejsce drużynowo MW LZS i Woj. Olimpiada Młodzieży.



1999 - MP Juniorów do lat 20 Grudziądz - X miejsce drużynowo, indywidualnie, 8 miejsce P. Wrzeszcz, 5-te – M. Bartecki, 6-te K. Sztucki, 4-te A. Chwedczuk



1999 – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Puławach,Unia 5 miejsce drużynowo, indywidualnie, II miejsce A. Foks, III-cie Artur Psionka, VII-me Grzegorz Bobak



1999 - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 Siedlce, II miejsce – M. Gnasiuk, III miejsce – A. Greszeta



1999 – Mistrzostwa Polski do lat 16 Ciechanów, startowało 3 zawodników Ł. Worobel, A. Pomiankiewicz, P. Dragun.



1999 - I Liga, Drużynowe Mistrzostwa Polski: 13 miejsce MKS „Unia”.



1999 - W I Plebiscycie na Najlepszych Szkoleniowców Powiatu Hrubieszowskiego: 3. Czerniak Antoni



1999 – w Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 3. Chwedczuk Andrzej, 4. Sztucki Karol, 5. Psionka Artur i Trenerów: 1. Tarnawski Leszek, 3. Czerniak Antoni



2000 - Mistrzostwa Polski Juniorów do 20 lat – Puławy: Waga 77 kg – Piotr Ciucki – miejsce 9 – 105+137,5=242,5 ; Waga 85 kg – Marek Bartecki – miejsce 6 – 110+145=255 kg.



2000 - OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY – OPOCZNO: Waga 56 kg – Psionka Artur – 82,5+95=177,5 – II miejsce, Łukasz Worobel –72,5+90=162,5 – V-te, Artur Pomiankiewicz - 72,5+90=162,5 – VI-te Waga 62 kg – Grzegorz Bobak – 95+115=210 – VIII- me Waga 69 kg – Daniel Janaczek – 97,5+125=222,5 – VIII – me;



2000 - IGRZYSKA LZS – BIAŁYSTOK, Waga 56 kg – Artur Pomiankiewicz – 75+100=175 – III miejsce , Waga 62 kg – Psionka Artur – 85+105=190 – V-te, Waga 69 kg – Daniel Janaczek – 102,5+130=232,5 – IV-te, Waga 85 kg – seniorzy – Andrzej Chwedczuk – 137,5+165=302,5 kg



2000 – Mistrzostwa Polski LZS DO 18 LAT – SOKOŁÓW PODLASKI, Waga 56 kg – Artur Pomiankiewicz – 77,5+95=172,5 – II miejsce, Waga 62 kg – Artur Psionka – 87,5+107,5=195 – III-cie, Waga 69 kg – Daniel Janaczek – 102,5+130=232,5 – V-te, Grzegorz Bobak – 100+120=220 – VIII-me, Waga 77 kg – Przemysław Dragun – 105+125=230 – IV-te



2000 – Mistrzostwa Polski LZS DO 20 LAT I ZŁOTA SZTANGA – SYPNIEWO, Waga 56 kg – Artur Pomiankiewicz –87,5+100=187,5 – II miejsce, Artur Psionka – 80+100=180 – III-cie, Waga 69 kg – Grzegorz Bobak – 107,5+125=232,5 – VIII-me, Przemysław Dragun – 102,5+125=227,5-VIII-me



2000 - I liga 14 miejsce w Polsce.



2000 – Andrzej Chwedczuk w barwach AZS AWF Biała Podlaska zdobywa brązowy medal w kat. 85 kg podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Siedlcach



2000 - Współzawodnictwo wszystkich klubów w Polsce VIII miejsce UNII.



2000 - W II Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Powiatu Hrubieszowskiego: 9. Chwedczuk Andrzej, wśród trenerów: 3. Czerniak Antoni



2000– w Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 8. Chwedczuk Andrzej



2001 - Mistrzostwa Polski LZS , waga + 75 kg IV miejsce M. Ufnal



2001 - Eliminacje do OOM Piotrowice - I miejsce drużynowo.



2001 - Igrzyska Szkół Rolniczych Stargard Szczeciński, IV miejsce ZSMR wśród szkół, indywidualnie: I miejsce A. Pomiankiewicz, IV-te Ł. Worobel, I-wsze A. Psionka, III- cie A. Gaweł i G. Bobak, II-gie P. Dragun i Piotr Mielniczuk, III-cie K. Kopytko



2001 - Mistrzostwa Polski LZS Juniorów do lat 18 i kobiet w Ciechanowie, IV miejsce Magdalena Ufnal, i Piotr Mielniczuk, III miejsce Artur Pomiankiewicz, I-wsze Przemysław Dragun



2001 - Mistrzostwa Polski do lat 20 – srebrny medal Artur Psionka



2001 - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Opolu,VIII miejsce Magdalena Ufnal, V-te Artur Pomiankiewicz, VIII-me Łukasz Worobel, IV-te Przemysław Dragun, VII-me Piotr Mielniczuk



2001 - Trzech zawodników trafia do kadry Polski LZS: Piotr Mielniczuk, Przemysław Dragun, Artur Pomiankiewicz



2001 - Drużynowe Zawody I ligi - Spadek do drugiej ligi.



2001 – wychowanek Unii A. Chwedczuk AZS AWF Biała Podl. zdobywa srebrny medal w kat. 85 kg podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy i doznaje tam groźnej kontuzji



2001 - W III Plebiscycie na Najlepszych Szkoleniowców Powiatu Hrubieszowskiego: 2. Tarnawski Leszek



2002 – prezesem zarządu Unii zostaje Jarosław Woźniak, wiceprezesem Hemryk Lebiedowicz, członkiem Leszek Tarnawski, członkiem komisji rewizyjnej Antoni Czerniak



2002 - Mistrzostwa Polski Seniorek w Ciechanowie IV miejsce Magdalena Ufnal.



2002 - Mistrzostwa Polski do lat 20 w Grudziądzu, II miejsce Artur Pomiankiewicz



2002 - Mistrzostwa Okręgu do lat 16 - I miejsce MKS UNIA.



2002 - VI miejsce w Polsce MKS UNIA we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.



2002 - Ogólnopolskie Igrzyska LZS – Zamość: I miejsce Artur Pomiankiewicz , II-gie Grzegorz Bobak, i Przemysław Dragun, V-te Piotr Mielniczuk



2002 - Mistrzostwa Polski do lat 23 - III miejsce Artur Psionka , VII Łukasz Worobel



2002 - Sztangiści UNII w sezonie 2002 uplasowali się na III miejscu w II lidze.



2002 - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - IV miejsce Magdalena Ufnal,V-te Kamil Kopytko IV-te Piotr Mielniczuk



2002 – Andrzej Chwedczuk podczas studiów AZS AWF B. Podl., zajmuje V miejsce w kat. 85 kg w Akademickich Mistrzostwach Świata w Izmirze (Turcja)



2002 - W IV Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Powiatu Hrubieszowskiego: 8. Ufnal Magdalena, wśród trenerów: 2. Czerniak Antoni, 4. Tarnawski Leszek



2002 – w Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 8. Ufnal Magda i Trenerów 5. Tarnawski Leszek



2003 - Mistrzostwa Polski LZS kobiet i mężczyzn do lat 18-tu, na bardzo dobrym poziomie zorganizował nasz Klub w Hrubieszowie . Drużynowo IV miejsce MKS UNIA, indywidualnie: Medale złote zdobyli: Ewa Szumiata i Paweł Kopytko, Medal Brązowy: Róża Kociara, IV miejsce Tomasz Skóra, V-te Edyta Skiba



2003 - Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w Hrubieszowie, wzorowo zorganizowana impreza, bogaty program uroczystości otwarcia ,IV miejsce MKS UNIA drużynowo wśród mężczyzn i XV miejsce kobiet, indywidualnie: II miejsce Artur Pomiankiewicz tytuł Mistrza Polski przegrał wagą ciała, III miejsce Przemysław Dragun, II miejsce Magdalena Ufnal ale już w barwach Budowlani Opole – wychowanka UNII.



2003 - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kielcach: IV miejsce Kamil Kopytko, V-te Ewa Szumiata i Sylwester Załuski.



2003 - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 - V miejsce Łukasz Worobel.



2003 - Mistrzostwa Polski Seniorów w Ciechanowie - V miejsce A Pomiankiewicz, VIII-me P. Dragun



2003 - Mistrzostwa Polski LZS do lat 20. Złota sztanga w Spale, indywidualnie: I miejsce Andrzej Gaweł i Kamil Kopytko, II-gie Przemysław Dragun , IV Marek Gnasiuk



2003 - Tabela Końcowa II ligi 8 miejsce MKS UNIA. Trenerzy: A. Czerniak, L. Tarnawski i społecznie M. Gnasiuk.



2003 – wych. Unii A. Chwedczuk AZS AWF Biała Podl. zajmuje 5 miejsce w kat. 94 kg podczas Mistrzostw Polski Seniorów



2003 - W V Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Powiatu Hrubieszowskiego: 8. Dragun Przemysław, wśród trenerów: 1. Czerniak Antoni, 4. Tarnawski Leszek



2004 – prezesem zarządu Unii zostaje Zbigniew Dolecki, Lebiedowicz Henryk wiceprezesem, członkami Pańko Tomasz i Tarnawski Leszek w komisji rewizyjnej Antoni Czerniak



2004 - Mistrzostwa Polski LZS do lat 17 w Myśliborzu, dwa medale, Złoty: Ewa Mizdal kat. 69 kg. wyn. 120 kg w 2 - boju, Brązowy Paweł Kopytko w kat. 77 kg



2004 - IV miejsce drużynowo MKS UNIA na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu. Złoty

medal na OOM po raz pierwszy w historii klubu zdobył Sylwester Załuski w kat.50 kg wyn. 145 kg,

Brązowy: Sylwia Lalik k. 48 kg w. 87,5 kg, IVmiejsce zajęła Ewa Mizdal przegrywając srebro i brąz

wagą ciała.



2004 – 16/18 IV w Hrubieszowie odbyły się wzorowo zorganizowane Mistrzostwa Polski LZS do lat 18 w punktacji klubowej MKS UNIA zajął II miejsce a Zespół Szkół nr 1 - I miejsce w Polsce.

Medale zdobyli, Złoty: Tomasz Skóra waga +105 kg wyn. 252,5 kg, Srebrny: Sylwia Lalik w. 48 kg wyn.80 kg, Brązowe: Marlena Kontkiewicz waga 58 kg, wyn. 75 kg, Marta Unkiewicz waga 63 kg, wyn. 82,5 kg, Dominika Hawryluk, wyn. 90 kg, Ewa Mizdal waga 69 kg, wyn. 115 kg i Sylwia Krzewińska waga 75 kg, wyn. 107,5 kg



2004 – 8/9 V w Hrubieszowie odbyły się znakomicie zorganizowane Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20. Andrzej Gaweł w kat. 69 kg wyn. 255 kg zdobywa srebrny medal, Kamil Kopytko zajmuje V miejsce w kat. +105 kg wyn. 282,5 kg. Tytuł Mistrzyni Polski w kat. + 75 zdobywa była wychowanka UNII, startująca w barwach Budowlanych Opole Magdalena Ufnal, wyn. 95+115=210 kg.



2004 - W Mistrzostwach Polski od lat 17 w Biłgoraju zawodnicy MKS UNIA zdobywają dwa brązowe medale: Ewa Mizdal w kat. 69 kg wyn. 137,5 kg i Emil Koszałko w kat. 56 kg wyn. 172,5 kg.



2004 - Sukcesem medalowym zakończyły się Igrzyska Młodzieży LZS w Spale, Medale zdobyli, Złoty: Kamil Kopytko w kat. +105 kg wyn. 270 kg, Srebrne: Ewa Mizdal w kat 69 kg wyn. 147,5 kg i Andrzej Gaweł w kat. 69 kg wyn. 245 kg, Brązowy: Sylwia Lalik w kat.48 kg wyn. 97,5 kg



2004 - Mistrzostwa Polski LZS do lat 20 i Złota Sztanga – Siedlce. Medale zdobyli, Złoty: Tomasz Skóra w kat. +105 kg wyn. 225 kg, Srebrny: Andrzej Greszeta w kat. +105 kg wyn. 300 kg (seniorach), Brązowy: Ewa Mizdal w kat. 69 kg wyn. 145 kg



2004 – 15 X w Hrubieszowie odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa Mlodzików, w punktacji klubowej Unia 2-ga



2004 - Bardzo udany start w zawodach ligowych II liga, po 4 rundach V miejsce (1. HKS Szopienice), a III liga VIII miejsce. Najwięcej punktów zdobyli: A. Gaweł, A. Greszeta, P. Dragun, K. Kopytko, P. Kopytko, E. Koszałka, S. Załuski



2004 - Ogromnym osiągnięciem klubu jest zajęcie III miejsca w Polsce we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży z ilością 146 pkt. Przegrali tylko z Ośrodkami Przygotowań Olimpijskich w Siedlcach i Ciechanowie. Sukces ten to zasługa zawodników oraz trenerów: A. Czerniak, L. Tarnawski i społecznie A. Greszety i M. Gnasiuka, także działaczy H. Lebiedowicza i T. Pańko.



2004 - Magdalena Ufnal, była zawodniczką MKS UNIA zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Seniorek. IV miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorek, przegrywając brązowy medal wagą ciała wyn. 210 kg. Zajęła III miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorek w Burgas (Bułgaria) przegrywając wagą ciała medal srebrny i złoty, wyn. 222,5 kg. Członkini ścisłej Kadry Olimpijskiej „Pekin” 2008.



2004 – wych. Unii A. Chwedczuk AZS AWF Biała Podl. zajmuje 6 miejsce w kat. 94 kg podczas Mistrzostw Polski Seniorów, rekordy życiowe: rwanie – 150 kg, podrzut – 187,5 kg



2004 - W VI Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Powiatu Hrubieszowskiego: 5. Greszeta Andrzej, 6. Mizdal Ewa, 9. Gnasiuk Marek, wśród trenerów: 1. Czerniak Antoni, 2. Tarnawski Leszek



2004 – w XXI Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 4. Mizdal Ewa i Trenerów 3. Czerniak Antoni



2005 – Drużynowo I miejsce Unia, wśród klubów a ZSMR, obecnie ZS nr 1 w rywalizacji szkół podczas Mist. Woj. Lub. LZS i Szkół, indywidualnie wygrali: Andrzej Greszeta, Kamil Kopytko, Emil Koszałka, Ewa Mizdal, Marta Unkiewicz i Tomasz Skóra, 2-gie Sylweter Załuski kat.56 kg, Angelika Komarzec kat. 69 kg, Aleksandra Kopczyńska kat.63 kg, Marta Unkiewicz kat. 58 kg, Sylwia Lalik kat. 53 kg



2005 – Magda Ufnal wywalczyła znakomite V miejsce podczas Mistrzostw Europy, osiągając w dwuboju 232,5 kg. (102,5 + 130 kg)



2005 - sędziowie z Hrubieszowa: klasa międzynarodowa II: Lebiedowicz Henryk, klasa państwowa I: 1. Czerniak Antoni, 2. Tarnawski Leszek Klasa państwowa II: 1.Lizun Andrzej, 2. Pańko Tomasz, 3. Kasztelan Arnold, 4. Lebiedowicz Rafał, 5. Lewosz Alfred, 6. Bołocki Dariusz. Klasa okręgowa: 1. Łaszkiewicz Tomasz, 2. Łaszkiewicz Krzysztof, 3. Greszeta Andrzej, 4. Ciesielczuk Elwira 5. Gnasiuk Marek, 6. Woźniak Piotr, 7. Chwedczuk Andrzej, 8. Gaweł Andrzej, 9. Zarębski Janusz 10. Jaworski Andrzej



2005 - W hali HOSiR w Hrubieszowie świetnie zorganizowano Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, podczas której, srebrny medal zdobyła Ewa Mizdal w kat. wagowej 69 kg a brązowy Emil Koszałka w kat. 62 kg, 5 miejsce zajęła Sylwia Lalik w kat. 48 kg i Marta Unkiewicz w kat. 58 kg, w klasyfikacji drużynowej „Unia” uplasowała się na 5 miejscu.



2005 - Podczas Mistrzostw Polski LZS Juniorów do lat 18-tu w Sędziszowie Małopolskim medale zdobyli: Ewa Mizdal złoty w kat. 69 kg wyn. 160 kg, srebrny Emil Koszałka w kat. 62 kg wyn. 207,5 kg, brązowe Marta Unkiewicz w kat. 58 kg wyn. 112,5 kg , Arkadiusz Chmiel w kat. 77 kg wyn. 220 kg i Piotr Wielosz kat. +105 kg wyn. 202,5 kg. Drużynowo Unia 2 miejsce w kraju, natomiast wśród szkół ZS 1 Hrubieszów 1 miejsce.



2005 – Podczas I Pucharu Ziemi Puławskiej, I miejsca zajęli, do lat 20-tu Sylwia Lalik 110 kg, Marta Unkiewicz 120 kg, Ewa Mizdal 165 kg, Arkadiusz Chmiel 215 kg, Arkadiusz Dubiel 217,5 kg, do lat 17-tu Paweł Koszałka 167,5 kg, Emil Koszałka 237,5 kg



2005 – wychowankowie Unii, podczas nauki studenci AWF Biała Podlaska i zawodnicy miejscowego AZS, podczas Mistrzostw Polski w Malborgu, Artur Pomiankiewicz zajął 4 miejsce w kat. 56 kg wy. 205 kg, a Andrzej Gaweł w kat. 77 kg był 6-ty wyn. 270 kg, natomiast Przemysław Dragun reprezentując Śląsk Wrocław też był 4-ty ale w kat. 85 kg wyn. 297 kg



2005 – Artur Pomiankiewicz AZS AWF BP w Tarnowskich Górach został Młodzieżowym Mistrzem Polski w kat. do 56 kg. wyn. 187 kg, a M. Ufnal Bud. Op. W kat +63 kg wyn. 235 kg (105+130), P. Dragun Śląsk Wr. Był 2-gi 292 kg



2005 – Podczas Mistrzostw Polski LZS Juniorów w kat. do 50 kg. 2. był Marcin Kondziołka wyn. 138 kg a 3-ci Grzegorz Kokoszka wyn. 115 kg



2005 – w ostatniej chwili Okręgowe Mistrzostwa Młodzików przeniesiono do Biłgoraju, najlepiej wypadli, dz.: P. Koszałka, Adamczyk, Karaś, Kotwica, Burszta, Antczak, Kuriata, chłopcy: Kokoszka, Gnasiuk, Bagiński, Sarzyński, Paweł Koszałka (2-gi w punktacji Sincleara), Gierlasiński, Jaworski



2005 – w Makowie Mazowieckim rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów, Ewa Mizdal zajęła 4 miejsce w kat. 69 kg wyn. 175 kg (78+97), a M. Ufnal Bud. Opole 2-gie ulegając Agacie Wróbel



2005 – Podczas Mistrzostw Polski LZS do lat 20 i Złotej Sztangi w Gorlicach, złote medale w wywalczyli: Ewa Mizdal, Emil Koszałka, oraz Przemysław Dragun (w sen.)



2005 – w Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów CEFTA w Havirovie (Czechy) w roli reprezentantów Polski zadebiutowali: Ewa Mizdal była 3-cia i Emil Koszałka 5-ty, oraz trener Antoni Czerniak



2005 – po 4 rundach w II lidze Unia wśród 20 drużyn, na 10 miejscu (1.CWKS Legia Warszawa), drugi zespół Unii w III lidze na 4 miejscu, wśród 8 zespołów, 1. Siła Bartoszyce



2005 – W Mistrzostwach Polski Jun. Młodszych w Ciechanowie, 5-ty był Marcin Kondziołka z wyn. 138 kg w kat. 50 kg,



2005 – w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie jako gość honorowy przebywał trzykrotny Mistrz Świata w zawodach Strong Man Mariusz „Pudzian” Pudzianowski



2005 – w Biłgoraju został rozegrany Turniej Nadziei Olimpijskich, najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Ewa Mizdal 174 kg (77+97, ponadto dobrze wypadli: Marta Unkiewicz w kat. 63 kg wyn. 135 kg (61+74), E. Koszałka w kat. 69 kg wyn. 236 kg (106+130), P. Dragun w kat. 85 kg wyn. 290 kg (130+160), drużynowo Unia 1-wsza



2005 - W VII Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Powiatu Hrubieszowskiego: 4. Lalik Sylwia, 6. Mizdal Ewa, 7. Dragun Przemysław, wśród trenerów 1. Czerniak Antoni



2005 – w Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Zamojszczyzny, 7. Mizdal Ewa



2006 – podczas Mistrzostw Woj. Lub. LZS w Piotrowicach, drużynowo Unia 1-wsza, indywidualnie wygrali: E. Koszałka kat. 62 kg, Sylwia Lalik kat. 58 kg, Ewa Mizdal kat.69 kg (2 wynik zawodów wśród kobiet), Marta Unkiewicz kat. 75 kg



2006 – W Terespolu odbyły się Mist. Woj. Lub. do lat 20-tu, 1-wsza S. Lalik w kat. 48 kg wyn. 117 kg (53+64)



2006 – w Piotrowicach odbyły się eliminacje do OOM, wygrali: M. Kondziołka w kat. 50 kg wyn. 155 kg (70+85), Piotr Kukla w kat. 69 kg wyn. 219 kg (98+121), Iwona Kor w kat. +75 kg wyn. 95 kg (45+50)



2006 – podczas Mistrzostw Polski do lat 20-tu w Terespolu, 2-gie S. Lalik kat.48 kg wyn. 115 kg i Ewa Mizdal w kat. 69 kg wyn. 182 kg (82+100), 3-ci Emil Koszałka kat. 62 kg wyn. 230 kg (102+128), IV-ta M. Unkiewicz w kat. 69 kg wyn. 146 kg



2006 – XII OOM w Sorokowie, srebrny medal zdobył Marcin Kondziołka 155 kg (70+85) w kat. 50 kg



2006 – Przy Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie powstała nowa sala ćwiczeń do podnoszenia ciężarów (zostały adaptowane magazyny warsztatów szkolnych, pieniądze wyłożyło Starostwo Powiatowe), dyr. szkoły jest p. Andrzej Szkudziński



2006 – Ewa Mizdal trenowała na obozie kadry Polski w Cetniewie, przygotowującej się do Mistrzostw Świata Juniorek w Chinach, otrzymała również stypendium sportowe z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie



2006 – wybrano nowe władze Unii, prezesem został wybrany wice Burmistrz p. Andrzej Wołowski, odpowiedzialnym za sekcję PC został były świetny zawodnik p. Tomasz Pańko, członkiem komisji rewizyjnej Antoni Czerniak



2006 – Marcin Kondziołka z Zadębiec, Emil Koszałka z Czumowa, Ewa Justyna Mizdal z Moniatycz, wszyscy uczniowie ZS nr 1 w Hrubieszowie, otrzymali jednorazowe stypendia z Urzędu Miasta w Hrubieszowie



2006 – wychowankowie Unii, obecnie podczas studiów reprezentanci AZS AWF Biała Podlaska podczas Akademickich Mistrzostw Polski zdobyli srebrne medale: Artur Pomiankiewicz w kat. 56 kg wyn. 202 kg (90+112) i Andrzej Gaweł w kat. 77 kg wyn. 250 kg (115+135)



2006 – w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski LZS Juniorów i Szkół do lat 17-tu, brązowe medale zdobyli: Adam Sarzyński w kat. 50 kg wyn. 148 kg (68+80) i Paweł Koszałka w kat. 77 kg wyn. 222 kg (104+118)



2006 – w Warszawie odbyły się Letnie Ogólnopolskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, bardzo dobrze wypadli podopieczni trenerów L. Tarnawskiego i Mieczysława Śliwińskiego, zdobywając wiele medali, np.: Antoni Roman, Adam Mazurek, Jacek Filipowicz



2006 – podczas Igrzysk Centralnych LZS w Siedlcach z Unii medale zdobyli, złote: Emil Koszałka w kat. 62 kg wyn. 220 kg,Grzegosz Kokoszka kat. 50 kg wyn. 140 kg, srebrne Kamil Koszałka w kat. 77 kg wyn. 245 kg, Sylwia Lalik w kat. 28 kg wyn. 108 kg, Ewa Mizdal w kat. 75 kg wyn. 174 kg, , brązowe: Marta Unkiewicz w kat. 69 kg wyn. 137 kg



2006 – w Sanoku (mężczyźni), a w Obornikach Śląskich (kobiety) odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, Brązowy medal w kat. 62 kg wywalczył Emil Koszałka wyn. 220 kg (98+122), oraz Ewa Mizdal, też brązowy, ponadto medale zdobyli byli wychowankowie Unii, złoty M. Ufnal Budowlani Opole w kat. +75 kg wyn. 231 kg (106+125), srebrny Artur Pomiankiewicz AZS AWF Biała Podlaska w kat. 56 kg wyn. 195 kg (86+109)



2006 – Podczas Mistrzostw Europy Juniorów do lat 20-tu w Palermo (Włochy) Ewa Mizdal zajęła IV miejsce w kat. do 69 kg, jednym z trenerów kadry na tych zawodach był nasz Antoni Czerniak

2006 – 16 września w Hrubieszowie została rozegrana 3 runda II Ligi, po 3 rundach w II lidze Unia zajmuje 7 miejsce (18 drużyn) z 5157,3 pkt., występowali: Ewa Mizdal 181 kg (81+100)368 pkt., Emil Koszałka 232 kg (104+128) 359,9 pkt., Paweł Koszałka 250 kg (110+140) 357,2 pkt., Piotr Kukla 220 kg (100+120) 336,4 pkt., Marcin Kusiak 260 kg (115+145) 329,1 pkt., 2 drużyna Unii występuje w III lidze i po 3 rundach zajmuje 7 miejsce (10 drużyn) z 4225,2 pkt., występowali: Adam Sarzyński 181 kg (78+103) 302,1 pkt., Grzegorz Kokoszka 151 kg (68+83) 294,1 pkt., Sylwia Lalik 111 kg (48+63) 293,6 pkt., Marcin Kondziołka 155 kg (70+85) 191,6 pkt., Arkadiusz Dubiel 235 kg (105+130) 281,6 pkt.



2006 – Podczas Mistrzostw Świata w Santa Domingo pochodząca z Gródka, wychowanka Unii Hrubieszów, obecnie zawodniczka Budowlanych Opole zajęła 19 miejsce w kat. +75 kg wynikiem 226 kg (102+124)



opracował na podstawie materiałów własnych, M. Starykiewicza, klubowych, H. Lebiedowicza, A. Chwedczuka itp.



Marek Ambroży Kitliński