Jesteś tutaj

Bracia Figo Fagot w klubie Viva

13-go września gwiazdą wieczoru w klubie VIVA będą Bracia Figo Fagot twórcy takich hitów jak Świnki i Damy, Bożenka czy Elegancja Francja. Zespół charakteryzuje się graniem prześmiewczej formy disco polo.

Bracia Figo Fagot to polski zespół muzyczny założony w Warszawie przez Bartosza Walaszka i Piotra Połacia. Zespół charakteryzuje się graniem prześmiewczej formy disco polo. Muzyka wykonywana przez Braci Figo Fagot powszechnie zaliczana jest do gatunku disco polo. Piotr Połać (Figo) zaznacza jednak, że jest to miejska odmiana tego nurtu. Od wiejskiego odróżnia ją m.in. skomplikowane melodie i pocięta rytmika. Muzycy przyznają, że nie celują w publiczność zgromadzoną w remizach i na "wiejskich potańcówkach". W przeciwieństwie do typowych muzyków disco polo na koncertach grają na żywo i nie śpiewają z playbacku.

Zespół znany jest szerszemu gronu młodych ludzi korzystających z YouTube, na którym to można obejrzeć teledyski do piosenek Bożenka, Hot dog, Zobacz dziw** co narobiłaś (z gościnnym udziałem Czesława Mozila), Wóda zryje banie.

 

 

comments powered by Disqus