Jesteś tutaj

40 tys. zł. dla województwa lubelskiego na społeczne inicjatywy

Ruszyła 2. edycja programu Tesco i Fundacji Tesco Dzieciom "Decydujesz, pomagamy".

 

 

 

 

 

40 000 zł. na realizację społecznych inicjatyw dla województwa lubelskiego

 

2 stycznia ruszyła druga edycja ogólnopolskiego programu Tesco i Fundacji Tesco Dzieciom „Decydujesz, pomagamy”, mającego na celu wsparcie lokalnych projektów społecznych. Organizacje z Lubelszczyzny otrzymają w sumie 

8 grantów o łącznej wartości 40 000 zł. O tym, które pomysły zostaną dofinansowane, zdecydują sami mieszkańcy naszego regionu. 

 

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera lokalne organizacje oraz mieszkańców, którzy chcą zmienić na lepsze swoje najbliższe otoczenie i zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności. By mieć pewność, że program adresuje lokalne potrzeby, Polska została podzielona na  145 mikroregionów – w każdym z nich najlepsza inicjatywa zdobędzie grant w wysokości 5000 zł.

 

Udział w programie mogą wziąć zarówno lokalne organizacje pozarządowe, jak i spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.tesco.pl/pomagamy, krótko opisać swój pomysł i wysłać w terminie od 2 do 31 stycznia 2017 r. O tym, który projekt ostatecznie otrzyma dofinansowanie, zadecydują klienci Tesco w otwartym głosowaniu, które rozpocznie się w marcu 2017 r.  

 

Pomoc w punkt

Pierwsza edycja programu „Decydujesz, pomagamy” odbyła się w 2016 r. Dzięki przekazanym grantom zrealizowano aż 160 lokalnych inicjatyw wspierających promocję zdrowego stylu życia, edukację, rozwój kompetencji, ochronę środowiska, rewitalizację miejsca zamieszkania i in. W ramach programu powstawały m.in. lokalne siłownie na świeżym powietrzu, ogrody terapeutyczne, organizowano warsztaty żywieniowe, pikniki integracyjne, warsztaty teatralne, muzyczne, plastyczne, a nawet letnie kina plenerowe. 

W pierwszej edycji programu mieszkańcy Lubelszczyzny wybrali 9 organizacji, do których trafiło w sumie 45 000 zł. Zwycięskie organizacje mogły realizować projekty do końca grudnia 2016 r. Ich efekty przerosły najśmielsze oczekiwania organizatora, nie tylko ze względu na aktywizację mieszkańców, ale również różnorodność i innowacyjność zrealizowanych projektów. Jednym z nich było stworzenie akcji Bezpieczny Senior. Dzięki inicjatywie Fundacji Puławskie Centrum Przedsiębiorczości i grantowi uzyskanemu w programie „Decydujesz, pomagamy” przeprowadzono szereg bezpłatnych spotkań grupowych i indywidualnych z przedstawicielami Policji oraz banku PKO BP dla osób w wieku 60+. Projekt przyczynił się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa oraz zwiększenia świadomości uczestników w zakresie zagrożeń związanych z oszustwami, wyłudzeniami i kradzieżami. Wykłady zwróciły uwagę na takie aspekty jak zasada ograniczonego zaufania, czy współodpowiedzialność społeczeństwa. Spotkania z przedstawicielami banku zaznajomiły seniorów z rodzajami usług finansowych, zwiększyły kompetencję do korzystania z nich, a także ograniczyły "wykluczenie finansowe" w obliczu nowych technologii.

 

Aby zgłosić projekt, wystarczy wejść na stronę www.tesco.pl/pomagamy i uzupełnić formularz, krótko opisując planowane przedsięwzięcie. Wnioski można składać do 31 stycznia 2017 roku. 

 

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej www.tesco.pl/pomagamy. 

 

 

comments powered by Disqus