Jesteś tutaj

Współpraca UMCS-u ze szkołami partnerskimi

W specjalnej konferencji wzięli udział przedstawiciele hrubieszowskich szkół.

 

 

 

 

 

Przedstawiciele hrubieszowskich szkół ponadgimnazjalnych - Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 3 uczestniczyli w konferencji pt. „Współpraca Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ze Szkołami Partnerskimi”.

 

Jej uroczystego otwarcia dokonał Rektor, prof. dr hab. Stanisław Michałowski, który przedstawił zalety studiowania w Lublinie. Z kolei Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty, mówiła m.in. o zmianach w edukacji, natomiast prof. nadzw. dr hab. Katarzyna Markiewicz przekonywała, jak skutecznie zarządzać placówką i budować właściwe relacje. Kolejny prelegent – prof. nadzw. dr hab. Radosław Mącik - w czasie wystąpienia podpowiadał jak promować szkołę.

 

Mecenas Cezary Zapała z Kancelarii Prawnej Filipek & Kamiński zapoznał uczestników konferencji z prawnymi aspektami funkcjonowania jednostki oświatowej. O planowanych inicjatywach i wspólnych działaniach mówili również: Katarzyna Kociuba z Biura Promocji UMCS i Marcin Gołębiowski, Dyrektor Centrum Promocji UMCS. Konferencję prowadziła Katarzyna Kołbut – Kierownik Biura Promocji UMCS.

 

Dodatkową atrakcją była możliwość poznania Inkubatora Medialno-Artystycznego, który tworzą m.in. radio i akademicka telewizja. O zadaniach i sukcesach Akademickiego Radia Centrum opowiadał Marek Skowronek – dyrektor rozgłośni, o artystycznej i kulturalnej działalności TV UMCS - Magda Kozak-Siemińska – jej redaktor naczelna i Tomasz Wójcik - st. specjalista pracujący w Akademickim Centrum Kultury. Konferencja odbyła się 10 stycznia 2017 roku.

 

db/ www.zs1hrubieszow.pl

 

Zdjęcia: Bartosz Proll

 

comments powered by Disqus