Jesteś tutaj

Maraton Czytania 2017 za nami - galeria zdjęć

Ile osób czytało publicznie książki na głos?

 

 

 

 

 

 

Czytanie na szczęście

 

Dziury w książkach, ogrody, charyzmatyczny pisarz na spotkaniu autorskim, Kamishibai i bańki mydlane to tylko niektóre z atrakcji towarzyszących tegorocznemu 24 godzinnemu Maratonowi Czytania Na szczęście … jest książka. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie po raz VI zorganizowała 24 godzinny Maraton czytania. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Na szczęście … jest książka. Od 9.00 rano 9 czerwca do 9.00 rano 10 czerwca 2017r. Hrubieszów wypełniony był literaturą czytaną przez uczestników wydarzenia. Przez 24 godziny można było słuchać, czytać, uczestniczyć. Ponadto w programie VI edycji wydarzenia znalazły się:

„Bajka o orle, który myślał, że jest kogutem” – teatr Kamishibai w wykokaniu Biblioteki Pedagogicznej

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke oraz podsumowanie akcji czytelniczej „Na szczęście…jest książka”

Animacje i zabawy dla dzieci – pOBUDZENI

Zajęcia dla dzieci „Skąd się biorą dziury w książkach”

„Na szczęście…jest O.G.R.Ó.D.” - kreatywny czas dla dzieci

„Wakacje Mikołajka” – kino plenerowe w HDK

Czytanie nocą, integracja przy grach planszowych

Przez pełną dobę dzieci, młodzież i dorośli czytali książki ze zbiorów biblioteki. Można było również przynieść własną. W tym roku wybór padł na literaturę dziecięcą i młodzieżową. Najpopularniejsze okazały się następujące tytuły: Zemsta, Hobbit, utwory Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Lektorzy zmieniali się często, w sumie było ich 140. Maraton odwiedziło 567 osób, w tym 130 uczestniczyło w spotkaniu autorskim, a 102 w kinie plenerowym. Gośćmi specjalnymi byli: Dziecięcy DKK „Lekturynki”, DKK z Biblioteki Pedagogicznej, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Bibliotekarze serdecznie dziękują wszystkim osobom, które w różny sposób wspomagały  VI Maraton Czytania: tym, którzy czytali, słuchali, bawili się lub grali. Ogromnie dziękujemy  Hrubieszowskiemu Domowi Kultury, Warsztatom Terapii Zajęciowej za przygotowanie dekoracji. Nieocenioną pomocą tradycyjnie byli członkowie Jednostki Strzeleckiej 2020 w Hrubieszowie, dając organizatorom i  uczestnikom poczucie bezpieczeństwa. Hrubieszowskiemu Klubowi Fantastyki dziękujemy za nocną obecność. Specjalne podziękowania dla wolontariuszy,  członków nieformalnej grupy pOBUDZENI. VI Maraton Czytania odbył się pod patronatem Burmistrza  Miasta Hrubieszowa.

 

 

Więcej zdjęć (kliknij, żeby powiększyć):

 

comments powered by Disqus