Jesteś tutaj

Podsumowanie osiągnięć hrubieszowskich modelarzy

Modelarze UKS-u „Jedynka” zakończyli sezon 2017.

 

 

 

 

 


Przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć Sekcji Modelarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Jedynka” w Hrubieszowie.


W okresie od kwietnia do października 2017r. uczestniczyliśmy w trzynastu zawodach modelarskich klas F1A–modele szybowców, F1B–modele z napędem gumowym, oraz F1H–modele szybowców klasy mniejszej, gdzie zmagaliśmy się na arenach międzynarodowych, ogólnopolskich oraz regionalnych. W wyniku rywalizacji zdobyliśmy 31 medali w tym 7 złotych, 12 srebrnych i 12 brązowych.  Dominik Skwarek zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w klasie modeli F1A, a w klasyfikacji drużynowej II miejsce i tytuł Drużynowy Wicemistrz Polski (Dominik Skwarek, Piotr Wielosz-Hałasa, Łukasz Flisiuk). W Mistrzostwach Polski Seniorów  Piotr Wielosz-Hałasa zdobył tytuł Wicemistrza Polski, a w klasyfikacji drużynowej II miejsce i tytuł Drużynowy Wicemistrz Polski (Piotr Wielosz-Hałasa, Dominik Skwarek, Leszek Kryszczuk).


 Uczestniczyliśmy w zawodach międzynarodowych w   Rumuni, gdzie w klasie modeli F1B Patryk Bajer zajął  I miejsce, a w klasie modeli F1A III miejsce zajął Łukasz Flisiuk.   Zawody Modeli Swobodnie Latające w Serbii II miejsce Dominik Skwarek w klasie modeli F1A oraz II miejsce w klasie modeli F1B Kacper Kaczmarek. W Słowacji dwa razy II miejsce zajął Piotr Wielosza-Hałasa w klasie modeli F1A oraz II miejsce zajął Patryk Bajer w klasie modeli F1B. W tych zawodach wystartowali najmłodsi modelarze w klasie modeli F1H, Mateusz Mięczak zajął I i II miejsce.


W miesiącu Lipcu Dominik Skwarek reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Modeli Swobodnie Latających klas F1A, F1B, F1P Juniorów rozgrywanych w Macedonii, zajął 27 miejsce a reprezentacja Polski zdobyła tytuł Mistrza Europy.    
Mocnym akcentem zakończyliśmy rywalizację w rankingu Pucharu Świata w klasie F1A. Najlepszy wśród polaków Piotr Wielosz-Hałasa zajął 8 miejsce, Dominik Skwarek 13 miejsce a Łukasz Flisiuk 48 miejsce na 72 zawodników sklasyfikowanych. W klasie modeli F1B Patryk Bajer zajął 16 miejsce a Kacper Kaczmarek 25 miejsce na 36 zawodników biorących udział w zawodach. Wyniki są dostępne na stronie   http://www.freeflightnews.org.uk/wcup/WC17/WCP17F1AJ.HTM.
Sukces odnieśliśmy na arenie polskiej gdzie nominację do Kadry Narodowej seniorów w klasie modeli F1A na rok 2018 wywalczył jeszcze junior Piotr Wielosz-Hałasa zajmując III miejsce i tym samym będzie miał okazję reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy.


Dominik Skwarek w tym roku wygrał ranking Kadry Narodowej juniorów w klasie modeli F1A,  zostanie powołany do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Świata.


Mam nadzieję, że przyszły rok przyniesie nie mniejsze sukcesy dla naszego Klubu, a zawodnicy nasi godnie reprezentować będą nasz kraj i miasto  na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych czego sobie i zawodnikom życzę. 

 

comments powered by Disqus