Jesteś tutaj

Hrubieszów: MBP podsumowała akcję "Na szczęście... jest książka"

Jakie nagrody otrzymały dzieci, które ukończyły akcję?

 

 

 

 

 

Rozstrzygnięcie akcji czytelniczej ,,Na szczęście… jest książka”.

 

 Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie zorganizowała akcję czytelniczą ,,Na szczęście…jest książka’’, której celem było rozbudzenie pasji czytelniczych u najmłodszych użytkowników oraz doskonalenie umiejętności czytania. Akcja trwała od 21.03.2017r. do 31.05.2017r. Konkurs skierowany był do samodzielnie czytających dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Żeby wziąć udział w akcji należało:

 - posiadać kartę biblioteczną (lub ją założyć) 

 - przeczytać książkę w bibliotece, odebrać teczkę czytelnika i jedną z 10 naklejek. 

 - po 10 wizytach w bibliotece i zebraniu wszystkich naklejek każdy z młodych czytelników biorących udział w akcji został zaproszony na spotkanie autorskie z pisarzem 

 

Podczas spotkania ci, którzy ukończyli akcję otrzymali nagrody książkowe z autografem autora

 

Akcja odbywała się w Miejskiej Bibliotece Publicznej i we wszystkich jej filiach. Rozstrzygnięcie oraz spotkanie autorskie było jednym z wydarzeń VI Maratonu Głośnego Czytania 9 czerwca 2017 r. 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w akcji wzięło udział 87 osób ze wszystkich przedszkoli i hrubieszowskich szkół podstawowych, w tym 50 dzieci ukończyło ją, zdobywając wszystkie naklejki. Nagrodą dla uczestników naszej zabawy z książką było spotkanie z pisarzem, Grzegorzem Kasdepke. Autor jak zawsze wspaniale bawił się z dziećmi, opowiadając o ciekawym zawodzie, czytał fragmenty wybranych książek, zachęcając dzieci do tego, by sięgnęły do jego twórczości. Zainteresowanie dzieci przejawiało się w szeregu pytań, np. o rozmiar buta, wiek, markę samochodu, czy też ulubiony klub piłkarski.

Wszystkim dzieciom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy, dziękując jednocześnie za poświęcony czas, który z pewnością zaprocentuje! Pragniemy również podziękować Burmistrzowi Miasta panu Tomaszowi Zającowi za patronat i ufundowanie tak ważnych dla czytających dzieci, nagród książkowych. Wszystkim hrubieszowskim szkołom i przedszkolom dziękujemy za współpracę i opiekę nad dziećmi podczas spotkania. Do zobaczenia podczas kolejnych akcji!

 

 

 

 

Więcej zdjęć (kliknij, żeby powiększyć):

 

comments powered by Disqus