Jesteś tutaj

"Najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Zobacz, jak hrubieszowska szkoła promuje czytanie książek.

 

 

 

 

materiał nadesłany

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła - napisała kiedyś Wisława Szymborska... I rzeczywiście, te słowa potwierdził zrealizowany w hrubieszowskim Zespole Szkół nr 1 projekt edukacyjny "Tydzień z Książką".

 

Głównym celem akcji, która odbyła się w dniach 13-20 grudnia 2016 roku w bibliotece szkolnej było m.in. promowanie czytelnictwa wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zapoznanie z różnorodną literaturą młodzieżową i wyrabianie nawyku czytania książek.

 

Przez cały tydzień, w ramach zajęć z języka polskiego i wiedzy o kulturze, odbywało się głośne czytanie tekstów literackich. Nasze laureatki konkursu recytatorskiego „Ziemia Hrubieszowska w poezji i prozie” interpretowały wybrane wiersze, a młodzież uczestniczyła w przygotowanych szaradach czytelniczych, konkursach frazeologicznych, mogła także obejrzeć ekranizacje wybranych pozycji książkowych.

 

Realizacja projektu udowodniła, że duża grupa uczniów bardzo chętnie czyta książki i dzieli się spostrzeżeniami na ich temat.

 

Zapytani, co zyskujemy dzięki czytaniu książek, odpowiadali, że uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, wzbogaca zasób słownictwa, pomaga również odnosić sukcesy w szkole, ułatwia naukę i uczy wartości moralnych.

 

W projekcie wzięły udział następujące klasy: I tb, III ta, I td, III c, I a, III td, II b, II tb, III te, II tc, III b, II LO i IV tb.

 

Organizatorami akcji byli nauczyciele bibliotekarze oraz nauczyciele języka polskiego.

 

Organizatorzy

 

comments powered by Disqus