Jesteś tutaj

Rejon Szlachetnej Paczki Hrubieszów Północ- jak przebiega akcja pomocy w tym miejscu?

Zamieszczamy galerię zdjęć z pracy wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

 

 

 

 

 

W Rejonie Hrubieszów Północ są jeszcze rodziny, które czekają na Darczyńców w ramach projektu Szlachetna Paczka. W tej edycji, w Rejonie Szlachetnej Paczki Hrubieszów Północ, nasi wolontariusze odwiedzili 132 rodziny w potrzebie.

 

Ponad siedemdziesiąt rodzin zostało zakwalifikowanych do projektu, jeszcze 17 z nich szuka bohaterów, którzy dadzą im lepszy start w święta Bożego Narodzenia. Ludzi, którzy przyniosą nadzieję, sprawią, że ich życie nabierze innego, lepszego wymiaru. Darczyńcą może zostać każdy. Najlepiej jednak zebrać rodzinę, znajomych, przyjaciół i wtedy wspólnie przygotować paczkę.

 

Ogólnopolski Finał Szlachetnej Paczki już w sobotę i niedzielę 10 -11 grudnia 2016r. Rodzinę, której potencjalni darczyńcy chcieliby pomóc, można wybrać pod linkiem:

 

http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action,step3,ids,5,sname,lu...

 

Poniżej historia jednej z rodzin z naszego rejonu, która czeka na darczyńcę:

 

 

Pani Jadwiga (63 l.) opiekuje się mężem Edwardem (66 l.).

 

Pani Jadwiga nie pracuje ze względu na chorobę męża, który przeszedł udar mózgu. Codziennie przychodzi do pana Edwarda pielęgniarka, która pomaga mu w codziennych czynnościach higienicznych, ponieważ pani Jadwiga sama jest po kilku operacjach i nie może dźwigać.

 

Pan Edward leży na łóżku i ze względów zdrowotnych nie za bardzo może wstawać.

 

Pani Jadwiga, pomimo choroby męża, nie poddała się, nie oddała go do domu opieki, tylko troskliwie zajmuję się swoim ukochanym. Z tego względu brakuje im pieniędzy, ale pani Jadwiga codziennie dba o Pana Edwarda: podaje mu jedzenie, pilnuje, aby nie miał odleżyn. Wiele innych osób w jej wieku już dawno by nie wytrzymało, tu jednak miłość jest silniejsza. 

 

Rodzina najbardziej potrzebuje ubrań na zimę, rzeczy składających się na wyposażenie mieszkania (takich jak kołdry, poduszki, koce, ręczniki), ale także środków czystości.

 

Wolontariusze Szlachetnej Paczki

Rejonu Hrubieszów Północ

 

 

comments powered by Disqus