Światowy koncern komputerowy IBM

dla Przedszkola w Hrubieszowie

    W dniu  23.05.2006 roku w Miejskim Przedszkolu Nr 1 im „Małego Księcia” w Hrubieszowie, odbyło się uroczyste uruchomienie Programu KidSmart. Honorowymi gośćmi byli przedstawiciele IBM z Warszawy: dyrektor programów publicznych, rzecznik prasowy IBM oraz pracownik od promocji,  Barbara Jakubas – K.O.  wizytator edukacji informatycznej z Zamościa,  Zastępca Burmistrza  Miasta Andrzej Wołowski, Radni  Rady Miasta Renigald Kawalec i Jan Buczak, inspektor do spraw oświaty Teresa Visioli oraz dyrektorzy hrubieszowskich przedszkoli,  dyrektor Przedszkola Samorządowego z  Werbkowic, dyrektor  Szkoły  Podstawowej Nr 2 w Hrubieszowie, przedstawiciele lokalnej prasy.

Program Nauczania Początkowego IBM KidSmart jest międzynarodowym programem filantropijnym, który ma na celu wykorzystanie technologii informatycznych i komunikacyjnych we wczesnym stadium nauczania. W ramach projektu IBM wyposaża wybrane polskie przedszkola w specjalne centra   komputerowe wraz z znakomitym  oprogramowaniem firmy Riverdeep - The Learning Company przystosowanym do wykorzystania przez dzieci. Program jest realizowany w wielu krajach świata. W Polsce patronat nad projektem objął Prezes Rady Ministrów RP.

Nasze przedszkole jako jedyne na Lubelszczyźnie jest objęte programem IBM KidSmart, w ramach programu IBM wyposażyła naszą placówkę w dwa kompletne centra komputerowe wraz z specjalistycznym oprogramowaniem i przeszkoliła 3 nauczycielki

                                                                                                                                          

 

Teresa Migas

Dyrektor Przedszkola nr 1

 

(kliknij w zdjęcie aby zobaczyć je w powiększeniu)