Jesteś tutaj

Nowi policjanci

Ślubowanie-w-policji-Hrubieszów

  

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do służby policjant. Dzisiaj podczas uroczystego apelu, te słowa wypowiedziało 30 młodych funkcjonariuszy. Policjantki i policjantów powitał w naszych szeregach Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki.  
 
Dzisiaj w szeregi Lubelskiej Policji wstąpiło 30 nowych funkcjonariuszy. Podczas apelu, który odbył się o godz. 10.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. Wśród przyjętych do służby funkcjonariuszy jest 22 mężczyzn i 8 kobiet. Policjantki i policjantów powitał w naszych szeregach Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki. 
„Wybraliście zawód trudny, ale jednocześnie przynoszący wiele satysfakcji. To trudna służba, która wymaga pełnego zaangażowania…” -powiedział insp. Domaradzki.
 KWP: Uroczyste ślubowanie/Film/
Nowi funkcjonariusze już wkrótce wyjadą na szkolenie, gdzie zdobywać będą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Po zakończeniu kursu zasilą szeregi Komend Miejskich w Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu i Chełmie oraz Komend Powiatowych w Biłgoraju, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Kraśniku, Opolu Lubelskim, Rykach, Tomaszowie Lubelskim oraz we Włodawie. 7 funkcjonariuszy przyjętych zostało do Oddziałów Prewencji Policji w Lublinie. 
R.L.R.
 
KWP Lublin
 

comments powered by Disqus