Jesteś tutaj

8-latka pomogła chorej siostrze

8 latka pomogła siostrze

Dyżurny hrubieszowskiej komendy policji odebrał telefon alarmowy. W słuchawce usłyszał głos małej dziewczynki, która prosiła o pomoc. Jak się okazało 8-latka  była w domu z siostrą, która dostała ataku epilepsji. Dziewczynka wykonując polecenia policjanta ułożyła siostrę w bezpiecznej pozycji i czuwając nad nią czekała na przybycie karetki.

 
 
W miniony wtorek po godzinie 7:00 rano dyżurny hrubieszowskiej komendy policji odebrał telefon alarmowy. W słuchawce usłyszał głos małej dziewczynki, która powiedziała, że ma 8-lat i potrzebuje pomocy.  Jak się okazało dziecko było w domu ze straszą siostrą, która  choruję na epilepsję i właśnie tego poranka dostała ataku.  Dziewczynka opisała całą sytuację policjantowi oraz podała swoje dane. Dziecko mimo zdenerwowania i strachu wykonywało polecenia dyżurnego.  Mł.asp. Wojciech Laskowski mówił jej jak ma ułożyć siostrę w pozycji bezpiecznej umożliwiającej odzyskanie przytomności osobie nieprzytomnej, posiadającej oddech i inne funkcje życiowe.  Kiedy 8-latka dzielnie wykonywała kolejne czynności, w tym samym czasie na miejsce jechało już pogotowie. Załoga karetki udzieliła chorej niezbędnej pomocy medycznej.

8 letnia dziewczynka wykazała się dużą dojrzałością , której często w sytuacjach,  gdy zagrożone jest życie bądź zdrowie ludzkie brakuje dorosłym. Hrubieszowscy policjanci już po cały zdarzeniu w rozmowie z dziewczynką gratulowali jej postawy.
 
 
 


EK.

KWP Lublin
 

comments powered by Disqus