Zawody modelarskie – wrzesień 2017 r.

UKS „Jedynka” na 82. Mistrzostwach Polski w Lesznie.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających odbyły się na Lotnisku w Lesznie. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w składzie: Piotr Wielosz–Hałasa, Leszek Kryszczuk i Dominik Skwarek została Drużynowym Wicemistrzem Polski, a Piotr Wielosz–Hałasa zdobył indywidualnie tytuł Wicemistrza Polski.

Mistrzostwa Polski to najważniejsze zawody w ciągu sezonu. Start w nich gwarantuje rywalizację w szerokim gronie i zmierzenie się z najlepszymi zawodnikami w kraju. Pojedyncza impreza, za którą można zdobyć sporo punktów do przyszłorocznej Kadry Narodowej, a mała strata w choćby jednym locie, często wyklucza z rywalizacji o dobre miejsce.

W tym roku 82 Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających klas F1A,B,C po czternasto letniej przerwie rozegrano w kolebce modelarstwa w Lesznie. Miejsce bardzo dobre, lotnisko przyjemne, a pogoda wymarzona do latania. Lekki wiaterek i małe zachmurzenie, modele lądowały prawie do ręki. Pierwsza kolejka na 240 sekund, następne trzy na 180 i ostatnia na 240. Czas trwania kolejki po 55 minut + 5 minutowe przerwy.

Rywalizacja w kategorii F1A skończyła się podwójną dogrywką przez trzech zawodników. Pierwsza została ustalona na 360sek, bez rozstrzygnięcia, druga na 480sek.gdzie wyłoniono zwycięzcę.

Zawody wygrał Michał Słyś z Krosna, Wicemistrzem Polski został Piotr Wielosz-Hałasa z Hrubieszowa, a II Wicemistrzem Polski Michał Śliwiński też z Krosna. Pozostali Hrubieszowscy zawodnicy również zajęli wysokie pozycje, instruktor Leszek Kryszczuk na miejscu ósmym, Dominik Skwarek dziewiąty.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Aeroklubu Podkarpackiego która wywalczyła tytuł Drużynowy Mistrz Polski. Drugie miejsce i tytuł Drużynowy Wicemistrz Polski zajmuje UKS „Jedynka” Hrubieszów , a trzecie miejsce i tytuł Drużynowy II Wicemistrz Polski Aeroklub Bydgoski.