Modelarze – podsumowanie sezonu 2017

Modelarze UKS-u „Jedynka” zakończyli sezon 2017.

Przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć Sekcji Modelarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Jedynka” w Hrubieszowie.

W okresie od kwietnia do października 2017r. uczestniczyliśmy w trzynastu zawodach modelarskich klas F1A–modele szybowców, F1B–modele z napędem gumowym, oraz F1H–modele szybowców klasy mniejszej, gdzie zmagaliśmy się na arenach międzynarodowych, ogólnopolskich oraz regionalnych. W wyniku rywalizacji zdobyliśmy 31 medali w tym 7 złotych, 12 srebrnych i 12 brązowych. Dominik Skwarek zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w klasie modeli F1A, a w klasyfikacji drużynowej II miejsce i tytuł Drużynowy Wicemistrz Polski (Dominik Skwarek, Piotr Wielosz-Hałasa, Łukasz Flisiuk). W Mistrzostwach Polski Seniorów Piotr Wielosz-Hałasa zdobył tytuł Wicemistrza Polski, a w klasyfikacji drużynowej II miejsce i tytuł Drużynowy Wicemistrz Polski (Piotr Wielosz-Hałasa, Dominik Skwarek, Leszek Kryszczuk).

Uczestniczyliśmy w zawodach międzynarodowych w Rumuni, gdzie w klasie modeli F1B Patryk Bajer zajął I miejsce, a w klasie modeli F1A III miejsce zajął Łukasz Flisiuk. Zawody Modeli Swobodnie Latające w Serbii II miejsce Dominik Skwarek w klasie modeli F1A oraz II miejsce w klasie modeli F1B Kacper Kaczmarek. W Słowacji dwa razy II miejsce zajął Piotr Wielosza-Hałasa w klasie modeli F1A oraz II miejsce zajął Patryk Bajer w klasie modeli F1B. W tych zawodach wystartowali najmłodsi modelarze w klasie modeli F1H, Mateusz Mięczak zajął I i II miejsce.

W miesiącu Lipcu Dominik Skwarek reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Modeli Swobodnie Latających klas F1A, F1B, F1P Juniorów rozgrywanych w Macedonii, zajął 27 miejsce a reprezentacja Polski zdobyła tytuł Mistrza Europy.
Mocnym akcentem zakończyliśmy rywalizację w rankingu Pucharu Świata w klasie F1A. Najlepszy wśród polaków Piotr Wielosz-Hałasa zajął 8 miejsce, Dominik Skwarek 13 miejsce a Łukasz Flisiuk 48 miejsce na 72 zawodników sklasyfikowanych. W klasie modeli F1B Patryk Bajer zajął 16 miejsce a Kacper Kaczmarek 25 miejsce na 36 zawodników biorących udział w zawodach. Wyniki są dostępne na stronie http://www.freeflightnews.org.uk/wcup/WC17/WCP17F1AJ.HTM.
Sukces odnieśliśmy na arenie polskiej gdzie nominację do Kadry Narodowej seniorów w klasie modeli F1A na rok 2018 wywalczył jeszcze junior Piotr Wielosz-Hałasa zajmując III miejsce i tym samym będzie miał okazję reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy.

Dominik Skwarek w tym roku wygrał ranking Kadry Narodowej juniorów w klasie modeli F1A, zostanie powołany do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Świata.

Mam nadzieję, że przyszły rok przyniesie nie mniejsze sukcesy dla naszego Klubu, a zawodnicy nasi godnie reprezentować będą nasz kraj i miasto na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych czego sobie i zawodnikom życzę.